Oferta zajęć dodatkowych w roku przedszkolnym: 2019/2020

bieg_madrali_miniW roku szkolnym 2019/2020 skierowaliśmy do dzieci bogatą ofertę zajęć dodatkowych prowadzonych w grupach przez wychowawców. Szczegółowe harmonogramy, dotyczące rodzajów zajęć, dostosowane są odpowiednio do grupy wiekowej dzieci i wywieszone są na ściennych tabliczkach korkowych, znajdujących się przy salach.

Organizujemy dla dzieci następujące zajęcia dodatkowe:
1.    JĘZYK ANGIELSKI zgodnie z metodą Marii Montessori
2.   SPOTKANIA Z MUZYKĄ AFRYKAŃSKĄ
3.   TANIEC NOWOCZESNY
4.   „MAŁY ODKRYWCA”
5.   „SKRZACIE HARCE”
6.    „MAŁY SPORTOWIEC”
7.   „MAŁY KUCHARZ”
8.   „KOKTAJLOWE WARSZTATY”
9.   „ SENSOPLASTYKA - działania plastyczne”
10.  „Od wierszyka do rysunku”

MAGICZNY DYWAN”

W naszym przedszkolu dzieci mają możliwość korzystania z zajęć dodatkowych z wykorzystaniem „Magicznego dywanu”. To nowa, interaktywna pomoc dydaktyczna łącząca multimedia z aktywnością ruchową dzieci w postaci różnych kreatywnych ćwiczeń, gier i zabaw edukacyjnych, skierowanych do przedszkolaków.

Zajęcia na magicznym dywanie są zabawą i jednocześnie nauką, które pobudzają    wyobraźnię i rozwijają u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość oraz wzmacniają szybkość reakcji. Podczas korzystania z tego urządzenia  dzieci przeżywają wspaniałe przygody: skaczą po kamieniach, sprzątają jesienny park, liczą, zapamiętują, pluskają się w „wirtualnej” rzece, grają w piłkę nożną, tenis, poznają instrumenty, zbierają dobre emocje oraz poznają język angielski.

„Magiczny dywan” czeka na dalsze zabawy z  naszymi przedszkolakami.