Nasze przedszkole rozpoczęło swoją działalność od sierpnia 2008 roku, wówczas funkcjonowało ono pod nazwą Centrum Rozwoju Dziecka Kredka. Placówka mieściła się w wynajętym 100 m2 lokalu przy ul. 3 Maja.

W 2010 roku Centrum Rozwoju Dziecka Kredka otrzymało od Urzędu Miasta Oława budynek po Szkole Podstawowej nr 3 w Oławie przy ul. Zwierzyniec Duży 23. Objekt był stary i bardzo zniszczony, wymagał kapitalnego remontu i dużych nakładów finansowych. Remont rozpoczął się w marcu 2010 roku a już we wrześniu zostały przyjęte nowe dzieci w tym niepełnosprawne. W październiku tego samego roku Centrum Rozwoju Dziecka Kredka zostało przekształcone w Niepubliczne Przedszkole. W ewidencji placówek oświatowych figuruje pod nazwą Centrum Rozwoju Dziecka Niepubliczne Przedszkole Kredka. Niezmiennie od samego początku dyrektorem przedszkola jest Pani Ewa Idczak, wieloletni pedagog i neurologopeda.

Nasza placówka położona jest w południowej części Oławy w spokojnej, cichej dzielnicy, z dala od zgiełku miasta. Dzieci uczęszczają do przedszkola, które mieści się w budynku piętrowym, który posiada trzy sale dydaktyczne, gabinety: logopedyczny i rehabilitacyjny oraz salę gimnastyczną. Bardzo ważnym miejscem jest przestronny ogród przedszkolny oraz rozbudowany plac zabaw z osłoniętą piaskownicą, wyposażony w ciekawe urządzenia rekreacyjne, które sprawiają wiele radosci naszym pociechom. Teren zabaw otoczony jest rozległym ogrodem i posiada wydzielone miejsce do spożywania posiłków na świeżym powietrzu. Cały obiejkt jest monitorowany.

Przedszkole jest instytucją opiekuńczo-wychowawczo-dydaktyczną, do której uczęszczają dzieci od 2,5 lat do momentu rozpoczęcia obowiązku szkolnego. Jest to również miejsce, w którym przebywają dzieci niepełnosprawne mające orzeczenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Objęte są one fachową opieką terapeutyczną z zakresu logopedii, rehabilitacji oraz integracji sensorycznej.

Dzień w przedszkolu rozpoczyna się od 6.30 a żegnamy się z dziećmi o 17.00.

Serdecznie zapraszamy!