Co SKRZATY robią w przedszkolu?

Każdy dzień w przedszkolu dla Wszystkich ŻUCZKÓW wygląda podobnie. Wczesnym rankiem od 6.30 pilne przedszkolaki stają na baczność przed murami przedszkola. Początek dnia zawsze zaczyna się od zabaw z przyjaciółmi a nastepnie od poranka z książką. Gdy wybija godzina 8.50 jest to znak, że należy odwiedzić toaletę w celach higienicznych. Codziennie od 9.00 do 9.30 spożywamy pierwsze śniadanie, podczas którego opanowujemy zwyczaj wspólnego spożywania posiłku. Niedługo po śniadaniu, okolo godziny 9.40, zaczynamy pierwsze zajęcia edukacyjne wprowadzające do tematu dnia. Zajęcia edukacyjne skladają się z aktywności ruchowej, plastycznej, muzycznej, a głównym celem jest pogłębianie wiedzy przedszkolakow na przeróżne tematy oraz wzbogacanie słownictwa dzieci.

Każdy dzień urozmaicony jest dodatkowymi zajęciami dlatego też w przedszkolu nie ma czasu na nudę. W poniedziałki towarzyszą nam zajęcia z języka angielskiego, podczas którego poznajemy słownictwo angielskie oraz piosenki. Dla relaksu prowadzone są zajęcia z wychowania fizycznego, którym towarzyszy dobra zabawa i mnostwo śmiechu.

We wtorki królują tańce. Taniec nowoczesny i taniec ludowy wyciska z nas ostatnie poty. W środy podobnie jak w poniedziałki jezyk angielski i wychowanie fizyczne umilają nam całodniowy pobyt w przedszkolu. Czwartki kojarzą się nam z językiem niemieckim, bo wlasnie w tym dniu poznajemy słownictwo, piosenki i bajki niemieckie. Rytmika kończy cykl zajęć dodatkowych i tym samym zapowiada koniec tygodnia, bo właśnie w piątki ćwiczymy poczucie rytmu poprzez zabawy rytmiczno-muzyczne.

Zmęczeni i głodni do obiadu każdego dnia zasiadamy o 12.30. Po obiedzie o godzinie 13.00 zawsze towarzyszą nam zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Podwieczorek przewidziany jest codziennie o godzinie 14.30, a po nim z niecierpliwością oczekujemy już naszych najbliższych i powrotu do domu.