Co ŻUCZKI robią w przedszkolu?

Dzień w naszym przedszkolu zaczyna się od godziny 6.30. Panie witają dzieciaczki w sali zabaw, gdzie od samego rana panuje radosny klimat ponieważ dzieci bawią się, tańczą i śpiewają. O 8.50 zaczynamy robić się głodni, więc myjemy rączki i idziemy na pyszne śniadanie. Między 9.15 a 12.15 bawimy się literkami, cyferkami, wierszykami, malujemy, rysujemy i tańczymy zgodnie z przyjętym w tym roku programem Razem w przedszkolu.

Języka angielskiego uczymy się metodą Helen Doron. Helen Doron Early English jest prostą, naturalną metodą nauczania języka angielskiego, odpowiednią dla każdego dziecka. Metoda ta sprawia, że dziecko przyswaja język obcy tak łatwo jak własny.

Gdy pozwala nam na to pogoda wychodzimy do ogródka, na spacer a więc wdychamy na świeże powietrze.

Cepły obiad czeka na nas o 12.30, przed którym myjemy ręce. Po obiedzie czas na odpoczynek przy muzyce relaksacyjnej lub bajce czytanej przez nasze panie. Słodki podwieczorek mamy o godz. 14.30, a po nim czas tylko dla nas, na zabawy w kącikach zainteresowań. W przedszkolu przebywamy do godz. 17.00.

Cykliczne zabawy

gfx-robaczki04Jacy jesteśmy – BUŹKI

Każdego dnia dzieci zostają oceniane za swoje zachowanie, zachowanie wobec kolegów i koleżanek, pań, poszanowanie zabawek i zasad w grupie. (buzia uśmiechnięta, kapryśna i niezadowolona). Piątek jest dniem podsumowującym buzie. Dzieci, którym udało się zdobyć same uśmiechnięte buźki zostają nagrodzone małym upominkiem. Wręczamy również order super kolegi/koleżanki i wesołego robaczka.

KUCHCIKOWO

W pierwszym tygodniu miesiąca ROBACZKI przygotowują pyszne małe co nieco.

Dzień WITAMINKI

W drugim tygodniu miesiąca ROBACZKI pogłębiają wiedzę na temat owoców i warzyw. Wspólnie przygotowują pyszne i zdrowe przekąski, angażując przy tym wszystkie zmysły.

gfx-robaczki05Dzień PODRÓŻNIKA
(Podróże po świecie)

W każdym trzecim tygodniu miesiąca ROBACZKI obchodzą dzień Podróżnika. Jest to dzień w którym odwiedzamy kraje świata, poznajemy kulturę, muzykę i kuchnię danego kraju.

Zajęcia z ruchu rozwijającego WERONIKI SHERBORN

W każdy poniedziałek ROBACZKI uczestniczą w zajęciach ruchowych wg Weroniki Sherborn. Ćwiczenia sprowadzają się do poznania własnego ciała, zdobywania pewności siebie i poczucia bezpieczeństwa w otoczeniu, nawiązania kontaktu z drugim i współpracy z grupą, bycie twórczym.

Wtorkowe GITAROWANIE

Każdego wtorku dzieci wspólnie instrumentują i pląsają w takt gitary.

gfx-robaczki06Dzień ARTYSTY

W każdy czwarty tydzień miesiąca nasze ROBACZKI wcielają się w prawdziwych wielkich artystów, posługując się różnorodnymi technikami plastycznymi i poznając światowych artystów, malarzy, rzeźbiarzy, ćwicząc przy tym sprawność paluszków i nie tylko...

Podróże LOLKA

ROBACZKI będą miały możliwość zabrania Lolka i kronikę do domu. W każdy piątek losujemy jedno dziecko, które zabierze pluszaka na weekend aby pokazać mu kawałek swojego życia i co robi w wolnym czasie. W poniedziałek kronika i Lolek wracają do przedszkola i wspólnie ją oglądamy.